TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Paris'te Halam Geldi Film Galası

“Halam Geldi” filminin Paris galası vesilesiyle organize edilen ve Paris’te sinema film prodüksiyonu ve dağıtımını yapan La Pluie Productions şirketi tarafından masrafları karşılanan gala kokteyli, 14 Ocak 2014’te Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliği hizmet binasında yapıldı.
 
Yapımcılığını Sami Dündar’ın, yönetmenliğini Erhan Kozan’ın üstlendiği, senaryosunu Gazeteci Evrim Kanpolat’ın gerçek bir olaydan esinlenerek yazdığı, IV. Antrakt Uzun Metrajlı Film Senaryosu Yarışması’nda birincilik ödülü de alan  « Halam Geldi » filmi 50. Altın Portakal’da yarışmaya aday olmamasına rağmen “Sosyal Sorumluluk Ödülü”ne layık görülmüştü.
 
Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliği hizmet binasında organize edilen “Halam Geldi” filminin gala kokteyline, filmin genç oyuncuları, yapımcısı yönetmeni, Türk ve Fransız gazeteciler, İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Cem Özer ve Soner Arıca gibi ülkemiz sanat dünyasından şahsiyetler ile Türk ve Fransız sinemaseverler katıldı.
 
Yoğun bir katılımın olduğu kokteylin ardından, “Halam Geldi” filminin gala gösteriminin gerçekleşeceği Avenue des Champs-Elysées’de bulunan Cinémas Publicis’e gidilerek film, diğer davetlilerle birlikte seyredildi ve bitiminde ayakta alkışlandı. Film Fransa’da 15 Ocak 2014’te vizyona girdi.