TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Danimarka'da Anadolu Kültür Günleri

Bakanlığımız Kopenhag Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Danimarka Türk İş Adamları Derneği (DATİAD) ve THY’nin katkıları ile 02-03 Haziran 2012 tarihlerinde Başkent Kopenhag’ın Belediye Meydanında “3. Anadolu Kültür Günleri‘’ etkinliği gerçekleştirildi.
 
Anılan etkinliğin Marriott Hotel’de gerçekleşen açılış resepsiyonuna Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçisi Berki Dibek ve eşi Ceyda Dibek’in yanı sıra Türkiye’den gelen milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu, Mehmet Altay, Süleyman Nevzat Korkmaz, Faruk Işık, Bakan Yardımcımız Abdurrahman Arıcı, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Ergin, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Mercan, Danimarka’da yaşayan Türk asıllı siyasetçi ve işadamları katıldı.
 
Danimarka’da yaşayan Türklerin birlik ve beraberliğini pekiştirmek ve Danimarkalılara Anadolu Kültürünü ve Türkiye’yi tanıtmayı amaçlayan 3. Anadolu Kültür Günleri etkinliğine Haluk Levent, Murat Boz, Nuray Hafiftaş ve Kıraç konserleri damga vururken, Mehter Takımı, Tuana Halk Dansları ekibi ile Semazenlerin gösterilerini Danimarkalılar hayranlıkla izledi.
 
  • Anadolu Kültür Günleri
  • Anadolu Kültür Günleri
  • Anadolu Kültür Günleri