TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Viaggiando Dergisi

İtalya’da 60.000 tirajı olan aylık seyahat dergisi Viaggiando Türkiye’yi kapak konusu yaparak 4 sayfa Türkiye haberi yaptı. Kapağında Süleymaniye Camisi’nin yer aldığı dergide, başlık olarak ‘İSTANBUL, LEZZETLİ TÜRKİYE ‘ atılmıştır.

Tarihi ve turistik mekanların tanıtıldığı yazıda, İstiklal Caddesindeki kafe ve kitapçılardan ve Türk müziğinden bahsedilmektedir. Ruhani atmosfer arayanların ise Galata Mevlevihanesini ziyaret etmeleri ve sufi müziği dinlemeleri önerilmektedir.

İstanbul Caz Festivalinin farklı müzik türlerini birleştirerek İstanbulu'u daha da unutulmaz hale getirdiği anlatılan yazıda festivalin uluslarası kimliği de vurgulanmış. Ayrıca 29 Haziran'da Aya İrini'de Viyana Orkestrasının da İKSV'nin 40. yılı nedeniyle müzisyen Marcus Miller'ın konser vereceği de belirtilmiştir.

Dergide İstanbul’un tarihi ve turistik mekanları ile kültürünün yanında İstanbul Alışveriş Festivalinin de tanıtımı yapılmıştır. Festival boyunca mağazaların yapacağı yüzde 30'a varan indirimleri "Alışveriş maratonuna hazır mısınız?" başlığıyla okuyucularına duyurmuştur.

Son olarak Türk mutfağından bahseden yazıda, Türk gastronomisinin Akdenizin geleneksel bir mutfağı olduğu belirtilerek, lezzetleri ile herkesi şaşırttığı belirtilmiştir.

  • Viaggiando
  • Viaggiando
  • Viaggiando