T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığı "Avrupa’nın En İyi Turizm Kuruluşu"

 
"Turizm Oscarları" olarak da kabul edilen World Travel Awards'ın (Dünya Seyahat Ödülleri) 2012 Avrupa Ödülleri sahiplerini buldu.
 
Portekiz'de düzenlenen törende Türkiye'ye ödül yağdı. Kültür ve Turizm Bakanlığı “Avrupa’nın En İyi Turizm Kuruluşu” ödülüne layık görülürken, İzmir de “Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Destinasyonu” ödülünü aldı.
 
Uluslararası turizm sektörünün en saygın seyahat ödüllerinden sayılan Dünya Seyahat Ödülleri 2012’den Türkiye’ye toplam 15 ödül geldi.
 
İzmir ise ödüllere ikinci kez imzasını attı. 2011 yılınında da "Avrupa'nın En İyi Kruvaziyer Destinasyonu" ödülünü alan İzmir’in bu seneki rakipleri arasında Amsterdam, Atina, Cannes, Kopenhag, Dubrovnik, Lizbon, Oslo, Reykavik, St. Petersburg ve Venedik gibi güçlü merkezler vardı.
 
 
World Travel Awards Türkiye başarı listesi : 
 
- Avrupa'nın en iyi turizm kuruluşu : T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı
- Avrupa'nın en iyi kruvaziyer destinasyonu : İzmir
- Avrupa'nın en iyi all-inclusive oteli : Concorde De Luxe Resort
- Avrupa'nın en iyi "All-Suite" oteli : Hotel Les Ottomans, İstanbul
- Avrupa'nın en iyi "couple-çift” oteli : Adam & Eve Hotels, Belek
- Avrupa'nın en iyi dizayn oteli : Adam & Eve Hotels, Belek
- Avrupa'nın en iyi aile resortu : Kemer Resort Hotel
- Avrupa'nın en iyi golf resort oteli : Cornelia De Luxe Resort
- Avrupa'nın en iyi lüks oteli : Hotel Mardan Palace
- Avrupa'nın en iyi lüks otel markası : Kempinski Hotels & Resorts
- Avrupa'nın en iyi lüks resortu : Cornelia Diamond Golf Resort & Spa
- Avrupa'nın en iyi yeni lüks oteli : Angel's Peninsula
- Avrupa'nın en iyi kral dairesi : Mardan Palace Antalya Royal Suite
- Avrupa'nın en iyi spa resortu : Mardan Palace
- Avrupa'nın en iyi tur operatörü : GTI
 
Dünya Seyahat Ödülleri, büyük medya kuruluşları ve küresel markaların işbirliğiyle yürütülen ve ödüllerle aynı ismi taşıyan tamamen bağımsız bir kuruluş tarafından veriliyor. Ödüller için adaylar turizm endüstrisi uzmanlarından oluşan bir panel tarafından belirleniyor ve internet üzerinden oylama yapılıyor.
  
Turizm endüstrisinin tüm sektörlerinde başarıyı teşvik amacıyla ilk kez 1993 yılında verilen ödüller, zamanla dünya çapında bir saygınlık kazandı ve bu ödülleri kazananların kalitesi herkes tarafından kabul gördü.
  
Kuruluşun küresel medya destekleyicileri arasında yer alan isimler arasında; International Herald Tribune, CNBC Arabiya, Newsweek, ASTA Network, National Geographic Traveller, Access New York, Travel & Leisure China, Khaleej Times, Trade Arabia, TTN, Trav Talk India, ABTA Magazine, Outlook Traveller, Breaking Travel News, eTurboNews ve Travel Daily News International yer alıyor. Bu küresel medya ağı 1.7 milyon aylık okuyucu ve 90 milyonluk bir TV izleyici erişimine sahip.