T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Tatil Yerleri (Destinasyonlar)

 İstanbul Destinasyonu
Kız KulesiBaşkentler başkenti olarak bilinen, önce Roma, ardından Bizans ve en son Osmanlı İmpatatorluğuna başkentlik yapan İstanbul, geçmişin ihtişamını gururla korurken modern bir geleceğe doğru ilerlemekte..
Boğazın kıyısında şöyle bir arkanıza yaslandığınızda, grupta kızaran renklerin karşı sahildeki evlerin pencerelerine yansımasını seyrederek, yüzyıllar öncesinde, insanların bu olağanüstü yeri neden seçtiklerini birden anlar ve İstanbul'un "dünyanın merkezindeki" şehir olduğunu hissedersiniz.
 Antalya Destinasyonu
AntalyaBergama Kralı II.Aktalos akıncılarına "Gidin bana yeryüzünün cennetini bulun" der.. Akıncılar kralın bu emriyle yola çıkıp diyar diyar dolaşır ve sonunda Antalya'nın bulunduğu yere geldiklerinde, karşılarındaki eşsiz güzelliğe bakarak “Cenneti bulduk” derler. İşte o gün kurulan kent “Attalia”, bu gün de size cenneti hissettirecek... Antalya sahili boyunca uzanan Alanya,Side,Manavgat,Kemer,Kaş,Finike,Serik,Demre(Kale) ve nice yerler unutulmaz tatiliniz için sizi bekliyor...
  
 Kapadokya Destinasyonu
KapadokyaKapadokya, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Coğrafik olaylar Peribacaları'nı oluştururken, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. Bugünkü Kapadokya Bölgesi Nevşehir,Aksaray,Niğde,Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alandır. Daha dar bir alan olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Üçhisar, Ürgüp,Avanos,Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir.
 Ege Destinasyonu
BodrumAnadolu en güzel manzaralarını Ege kıyılarında sunar, dersek abartmış olmayız. Heredot'un deyimiyle "Dünyanın en güzel gökyüzüne ve en iyi iklimine sahip" Ege kıyıları boyunca körfezler ve yarımadalar, koylar ve plajlar peş peşe sıralanır. Asırlar boyu sayısız mitolojik olaylarla iç içe yaşamış bu bölgede, adım başına tiyatroları, tapınakları, agoraları ile ünlü antik kentlere rastlarsınız:  Bodrum,Fethiye, Marmaris,Kuşadası,Selçuk,Bergama,Foça,Çeşme,Pamukkale,Didim
  
DİĞER DESTİNASYONLAR

 Alanya
  Avanos
 Ayvalık
 Bergama
 Bodrum
 Çeşme
 Cumalıkızık
 Doğubayazıt
 Edremit
 Eğirdir
 Erdek
 Fethiye
 Finike
  Didim
 Boğazkale-Hattuşa
 Foça
 Göreme
 Hacı Bektaş
 Harput
 Hasankeyf
 İskenderun
 İznik
 Kale
Kapadokya
Kaş
Kemer
 Köyceğiz
Kuşadası
 Manavgat-Side
Marmaris
Midyat
Milas
 Mudanya
 Nemrut
 Olympos
 Pamukkale
 Safranbolu
 Selçuk
 Serik
 Tarsus
 Ürgüp
 Yalvaç